Budizmas

Deimantinis kelias

Buda perdavė mokymus trijų skirtingų tipų žmonėms. Tie, kurie norėjo išvengti kentėjimo gavo paaiškinimus apie priežastį ir pasekmę, vadinamus Mažuoju Keliu (skr. Theravada). Norintiems daugiau nuveikti kitų labui, jis perdavė mokymus apie išmintį ir užuojautą, vadinamus Didžiuoju Keliu (skr. Mahajana). Žmones, pasitikinčius savo ir kitų Budos prigimtimi, Buda mokė Deimantinio Kelio (skr. Vadžrajana). Šiuo atveju, jis pasirodydavo kaip energijos ir šviesos formos arba savo nušvitusį požiūrį perduodavo tiesiogiai, kaip sąmoningumo srautą. Šio aukščiausio lygmens tikslas yra visiškas proto išsivystymas, spontaniška ir pastangų nereikalaujanti Didžiojo Antspaudo (skr. Mahamudra) būsena.

Remiantis vieno labiausiai patyrusių Tibeto budizmo mokytojų Lopon Tsečiu Rinpočės paaiškinimu, Deimantinis Kelias moderniajam pasauliui siūlo “veiksmingus metodus, vedančius į tiesioginį proto patyrimą”. Išmokstama patirti pasaulį remiantis turtingu ir savaime išlaisvinančiu požiūriu. Deimantinio Kelio meditacijos išugdo didžiulį vidinį turtingumą ir atveda į nedirbtinę bei nekintančią proto būseną, kurioje gali atsiskleisti visas nušvitęs aktyvumas.

KARMA KAGJU TRADICIJA

Karma Kagju tradicija yra viena iš keturių pagrindinių Tibeto budizmo mokyklų. Šioje tiesioginio žodinio perdavimo linijoje labiausiai vertinama meditacija, o kvalifikuotas mokytojas gali tiesiogiai perteikti mokiniui visišką proto prigimties patyrimą.

Istorinis Buda Šakjamunis Karma Kagju metodų mokė savo artimiausius mokinius. Vėliau šiuos metodus saugojo ir perdavė Indijos Mahasidhos, Padmasambhava, Tilopa, Naropa, Maitripa bei garsieji Tibeto jogai Marpa ir Milarepa. XII a. vienuolis Gampopa perdavė šiuos mokymus pirmajam Gjalva Karmapai, kuris išsaugojo juos gyvybingus ir kupinus galios iki pat šių dienų per sąmoningus vieną po kito sekusius atgimimus. Dabar didieji Tibeto mokytojai (tib. lamos), tokie kaip XVII Karmapa Trinlei Thajė Dordžė ir Šamaras Rinpočė perduoda šią nenutrūkstančią tradiciją lankydamiesi daugelyje Karma Kagju linijos Deimantinio Kelio budizmo centrų visame pasaulyje.

Karma Kagju mokykla siūlo praktinius mokymus, pritaikomus kasdieniniame gyvenime. Pasauliečiams ir jogams prieinama metodų gausybė leidžia vystyti natūralų proto turtingumą bei aiškumą tiek meditacijoje, tiek kasdieninėje veikloje. Savaime išlaisvinančio Didžiojo Antspaudo (skr. Mahamudra) stogą remia trys kolonos: patikrinami nedogmatiški mokymai, meditacija ir priemonės pasiektiems sąmoningumo lygmenims įtvirtinti.

NAUJIENOS

Deimantinio Kelio budizmo Karma Kagju tradicija Facebook socialiniame tinkle


Naujienų prenumerata


El. paštas