Pagrindinė budizmo asmenybė Nepale, Lopionas Ceču Rinpočė, turėjo didžiulės įtakos Vakaruose. Jis prižiūrėjo didžiausios budistinės stupos Vakaruose statybas ir suteikė labai daug mokymų.

Lopionas Ceču Rinpočė gimė Butane 1918 m. Sulaukęs trylikos, išvyko mokytis ir praktikuoti į Nepalą, dvasiškai globojamas savo dėdės Lamos Šerabo Dordžės.

Čia įgijo visą dharmos mokymą ir meditavo atšiauriomis sąlygomis Milarepos olose ir šventose Guru Rinpočės vietose.

Lopionas Ceču inauguruoja Kalačakros stupą Karma Gione, Ispanijoje.
Lopionas Ceču inauguruoja Kalačakros stupą Karma Gione, Ispanijoje.

1944 m. Rinpočė susitiko su Jo Šventenybe XVI Gjalva Karmapa – šis tapo vienu svarbiausių jo meistrų.

Įsteigęs daugybę vienuolynų Katmandu, Lopionas Ceču Rinpočė tapo vienu svarbiausiu asmeniu dharmą praktikuojantiems žmonėms Nepale. 1987 m. jis pirmųjų savo mokinių vakariečių Lamos Olės Nydahlo ir jo žmonos Hanos kvietimu pirmąsyk aplankė Europą.

Nuo to laiko daug keliavo visoje Europoje, Amerikoje ir Australijoje mokydamas ir suteikdamas daugybę iniciacijų. Jis pastatė Kalačakros stupą Ispanijoje ir dar 16 kitų stupų Europoje ir Azijoje. Paskutinis Lopiono Ceču Rinpočės projektas – nušvitimo stupa Benalmadenoje, Ispanijoje – buvo jo viso gyvenimo darbo karūnos brangakmenis.

Rinpočė mirė 2003 m. liepos 10 d. sulaukęs 85-erių, likus keturiems mėnesiams iki jo nuostabaus projekto inauguracijos. Didžiulę jo atjautos galią jaučia visi žmonės, ji teikia naudą visoms būtybėms.